ÖVRIGT / Smycken / Broscher 12211401
nr 1221 1401
Broscher
2 st, silver, Förgyllda, omkring 1900. Vikt: 10 g. Längd: 3 cm. Höjd: 4,5-8,5 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 3 december 2018
kl 18:03:30
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
350 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver